تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

پرزگیری فرش دستباف

حتما تا حالا واستون سوال پیش اومده که چرا وقتی با قالیشویی برای شستشو فرش دستباف تماس میگیرید کارهای اضافه تر از شست و شو به شما توضیح داده میشود مثل پرزگیری یا روشویی یا سفید کردن زمینه فرش.امروز میخواهیم راجع به مرحله پرزگیری فرش دستباف با شما صحبت کنیم.امیدوارم این مقاله بتونه به شما کمک کنه.

همونطور که میدونید بافت فرش دستباف از پشم تولید میشود .زمانی که ما فرش شما را شستشو میدهیم پشم روی سطح فرش شما تبدیل به پرز میشود . بعد از خشک شدن فرش این پرز ها تماما روی سطح فرش را پوشانده اند در قالیشویی مویدی با استفاده از دستگاهی به اسم ماکو به پرزگیری یا موگیری فرش میپردازیم .اگر این مرحله انجام نشود کیفیت نهایی دلخواه شما به دست نمی آید همچنین زحمت شما در منزل چند برابر خواهد شد و شما چندین ماه باید روی فرش جاروبرقی بزنید تا این پرز ها از بین برود.

سوال : ایا شست و شو باعث کم شدن ضخامت فرش دستباف میشود؟ اگر به متن بالا خوب توجه کرده باشید شما هر بار که فرش دستباف رو بشویید مقداری از پشم فرش تبدیل به پرز شده پس جواب سوال بله هست .حتی جارو زدن در منزل هم از ضخامت فرش به مرور کم خواهد کرد . به همین دلیل است که بعد از 20 سال فرش شما به اصطلاح دچار سابیدگی میشود .

نکته : اگر بافت فرش شما از جنس کرک باشد بسیار کمتر از بافت پشمی دچار
سابیدگی میشود پس در زمان خرید فرش دستباف اگر به دید سرمایه به فرش نگاه میکنید بهتر است از فرش های بافته شده از جنس کرک خریداری کنید.

با سپردن فرش دستباف خود به   قالیشویی معتبر در شهر اصفهان سلامت فرش خود را حفظ کنید

پرزگیری فرش دستباف

2 Comments

  1. امیر راستی گفت:

    شما قبل از شستشوی فرش ماشینی هم اقدام به گردگیری فرش میکنید یا فقط برای فرش دستباف قبل از شستشو عملیات گردگیری فرش دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی