تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

سفارش رفوگری فرش در اصفهان

مرمت فرش یا رفوگری فرش به روش‌هایی گفته می‌شود که معایب یا خرابی‌های فرش را اصلاح می‌کند. فرش یک وسیلهٔ کاربردی است و مواد تشکیل دهندهٔ آن: (پشم، پنبه، ابریشم، کنف و…) آسیب‌پذیر است به‌طوری‌که از این بافته‌ها از گذشته؛ مگر در شرایط خاص و معدود، چیزی به دست ما نرسیده‌است. آسیب‌ها از قبیل پارگی، سوختگی و پوسیدگی بوده‌اند. صاحبان این فرش‌ها چون برایشان مطلوب نبوده برای مرمت آن‌ها اقدام نکردند. اگر فرش شما به هر دلیلی نیاز فوری به مرمت دارد، قالیشویی مویدی اصفهان بهترین گزینه در این شهر برای ثبت درخواست رفوگری فرش شما میباشد که بصورت تلفنی میتوانید برای ترمیم و یا شستشوی فرش خود در روزهای کاری تماس حاصل کنید.

ریشه بافی چیست؟

معمولاً در بالا و پایین تمام قالی‌ها و قالیچه‌ها ریشه‌های فرش به چشم می‌خورند که درحقیقت همان قسمت‌های ابتدایی وانتهایی تارهای فرش هستند. طول این ریشه‌ها بسته به مراکز گوناگون فرش‌بافی از یک یا دو سانتی‌متر تا پانزده سانتی‌متر تغییر می‌کند. بهترین اندازه برای ریشه‌های فرش رقمی در حدود چهار سانتی‌متر است. درحالی که ریشه‌های بلندتر ممکن است دکوراتیو و زیبا باشند ولی اغلب به یک‌دیگر گره می‌خورند. درصورتی که ریشه‌های فرش ازبین بروند می‌توان با الیاف مشابه با تارهای فرش ریشه‌های جدید ایجاد کرد و این کاری است که رفوگران به خوبی از عهدهٔ آن برمی‌آیند.

اگر فرش شما به هر دلیلی نیاز فوری به شستشو دارد، قالیشویی مویدی اصفهان بهترین گزینه در این شهر برای ثبت درخواست قالیشویی شما می باشد که بصورت تلفنی میتوانید برای ترمیم و یا شستشوی فرش خود تماس حاصل کنید. تمامی قالیشویی های سراسر شهر باید از قیمت های جدید اعلام شده پیروی کنند. اگر یک قالیشویی هزینه پایه بیشتری از مشتریان دریافت کند، متخلف شناخته میشود و تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد.

شیرازه دوزی چیست؟

لبه‌های جانبی مانند قسمت‌های بالاوپایین فرش بیشتر در معرض سائیده شدن و استهلاک قراردارند؛ لذا هنگام بافت فرش چند تار جانبی قسمت‌های راست و چپ فرشینه را با استفاده از نخ خای پود که از لابلای تارها گذرانیده شده اندبه یکدیگر می‌تابانند و این عمل رابه تدریج تا خاتمهٔ بافت فرش ادامه می‌دهند. تنها با دوخت یا تابانیدن یک رشته از کلاف نخی جداگانه، متناسب بارنگ و نوع قالی به دور تارهای جانبی عمل ترمیم و استحکام بخشیدن به لبه‌های فرشینه را انجام می‌دهند. به این عمل دراصطلاح شیرازه دوزی می‌گویند. این عمل ممکن است در طول حیات فرش چندین بار تکرار شود بدون آنکه ارزش تجارتی آن کاهش یابد.

درصورتی که فرش در محلی قرار گرفته باشد که تردد هوا صورت نگیرد و رفت و آمد روی آن انجام نپذیرد و در فضای بسته باشد، با گرم شدن هوا دچار بیدخوردگی خواهد شد. بیدخوردگی معمولا در قسمت پشمی فرش اتفاق می افتد. این حشره کوچک از کراتین پشم برای رشد خود تغذیه می کند. بیدخوردگی در پشت فرش کاملا قابل شناسایی است. محل اتصال گره پشمی پرز به چله در پشت فرش ساییده شده و این ساییدگی گاهی به قدری زیاد میشود که نخ پرز قالی کاملا رها شده و از چله جدا میشود. قالیشویی مویدی عملیات ترمیم بیدخوردگی فرش در شهر اصفهان را برای شما مشتریان محترم انجام میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی